Martial te Spurs, Alderweireld te United

Anthony Martial i ka bërë të qartë agjentit të tij se e dëshiron largimin nga Manchester United, pasi nuk po gjen hapësirë me Jose Mourinhon.

Mediat angleze raportuan se ai mund të përdoret si pjesë e marrëveshjes për ta sjellur mbrojtsin qendror belg, Toby Alderweireld në Old Trafford.

Mourinho është tejet i interesuar që ta transferoj edhe një mbrojtës qendror këtë merkato dhe Alderweireld që nga fillimi ka qenë i pëlqyeri i tij./veqsport.com/