Berisha nesër testet mjekësore te Lazio

Valon Berisha nesër do të i nënshtrohet testeve mjekësore te skuadra e Lazios ku do të vazhdoj karrierën e tij si futbollistë.

Mesfushori 25 vjeçar i përfaqësueses së Kosovës kaloi sezon fantastikë me Salzburg dhe pasi refuzoi Sampdorian do të bashkohet me një tjetër skuadër nga Serie A, Lazio.

Skuadra nga Olimpico pagoi 7.5 milionë euro për yllin tonë i cili do nënshkruaj kontratë tre vjeçare./veqsport.com/