FOTO: Gjermania kthehet në shtëpi

Përfaqësuasja e Gjermanisë sot ka arritur në shtëpi pas eliminimit befasues nga Botërori 2018 qysh në fazën e grupeve.

Ky njëherit ishte edhe Botërori më i dobët për gjermanët qysh nga viti 1938.

Lojtarët janë tejet të kritikuar dhe u pritën nga një numër i madh i mediave.

”Katër vite më parë ishim kampionë bote, kurse tani jemi shumë poshtë”, u shpreh mbrojtsi, Jerome Boateng./veqsport.com/