Xherdan Shaqiri transferohet te gjiganti evropian

Soccer Football - Premier League - West Ham United vs Stoke City - London Stadium, London, Britain - April 16, 2018 Stoke City's Xherdan Shaqiri looks dejected REUTERS/David Klein EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Pas Zvicrës, Gjermanisë, Italisë dhe Anglisë, Xherdan Shaqiri mund ta provojë edhe futbollin turk.
Anësori me prejardhje nga Kosova, është një nga lojtarët më të kërkuar këtë verë, pas rënies nga Premierliga të Stoke City.Shaqiri do të largohet nga Stoke City, skuadër kjo që nuk arriti të sigurojë mbijetesën në elitën e futbollit anglez.

Largimi i Shaqirit ka ‘alarmuar’ shumë skuadra në Evropë, që kërkojnë transferimin e tij.Më afër për të realizuar këtë transferim, duket se është gjiganti turk, Galatasaray.Kampionët e Turqisë kanë objektivin kryesor transferimin e Shaqirit gjatë verës pasi synojnë të prezantohen sa më mirë në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.26 vjeçari ka qenë njeriu kryesor nëpër ballinat e gazetave turke të cilat po e bëjnë të kryer transferimin e tij te Galatasaray.Trajneri i Galatasaray, Fatih Terim e pëlqen shumë lojën e Shaqirit dhe ka kërkuar me çdo kusht transferimin e tij