Mourinho e ‘dridh San Siron’ Po e transferon yllin 40 milionësh të Milanit

Jose Mourinho do të përpiqet të transferojë kapitenin e Milanit, Leonardo Bonucci te Manchester United, thotë Tuttosport

Sipas edicionit të së mërkurës të gazetës me bazë në Torino, Mou e ka vendosur zemrën e tij në Bonucci si përforcim ideal për vijën e tij të prapme

Mbrojtësi u kthye në 31 muaj këtë vit dhe pati një vit të vështirë me Rossonerët, duke ndjerë ndonjëherë një presion të tepruar që menjëherë u emërua kapiten.

Milani duhej të paguante 42 milionë euro për ta nënshkruar atë nga Juventusi vetëm një vit më parë.

Në atë kohë, u raportua se Bonucci donte të largohej nga Juve për shkak të një konflikti me Max Allegri dhe kishte qenë shumë i lidhur me Chelsean për Antonio Conte si edhe Real Madridin.

Megjithatë, ai nuk donte të largohej nga Italia, sepse djali i tij më i vogël kishte çështje shumë serioze shëndetësore.

Për fat të mirë, djali i Bonucci është rikuperuar dhe një mori kubesh nga Premier League iu kanë kthyer atij dhe po e vëzhgojnë mbrojtësin.