Fansat e Arsenalit zbulojnë arsyen pse Pogba iu drejtua Maitland-Niles pas ndeshjes

Ainsley Maitland-Niles fitoi reputacion me një paraqitje fantastike kundër Manchester United të dielën.

20-vjeçari startoi në një skuadër të re të Arsenalit dhe u larua me çmimin ”Njeriu i Ndeshjes,” transmeton FutbollFanatik.

Maitland-Niles ishte kundër lojtarëve si Nemanja Matic dhe Paul Pogba në mesfushë dhe, pavarësisht kësaj, ai arriti të bëjë një paraqitje briliante.