Roma po e transferon këtë super-talent

Romët thuhet se janë pranë nënshkrimit të mesfushorit të Dinamo Zagrebit, Ante Coric, për një pagesë prej rreth 6 milion euro.

Giallrossi ka qenë i lidhur ngushtë me 21-vjeçarin, prej të cilit drejtori sportiv Monchi është një admirues i madh.

Mesfushori ofanziv tashmë është kapur në nivel të lartë nga Kroacia dhe ishte përfshirë në skuadrën e tyre për Euro 2016, edhe pse ai nuk luajti në turne, njofton Transferimet.net

Tani Tuttomercatoweb po raporton se Roma kanë dorëzuar një ofertë zyrtare prej 6 milion euro për Coric, me Dinamo që do të takohet sot për ta diskutuar atë.

Bordi i drejtorëve pritet të pranojë ofertën, ndoshta me disa bisedime mbi shpërblimet, duke lejuar Coric të përfundojë kalimin e tij në Serie A këtë verë.