Chicharito “shokon” me skuadrën e re

Skuadra nga Major League Soccer e Amerikës, D.C United do të fillojnë një epokë të re nën drejtimin e pronarëve të rinj, të cilët do të përgatitin transferime të mëdha këtë verë, sipas Washington Post.

Ylli meksikan Javier Hernandez me shumë gjasë do t’i jap fund aventurës me West Ham në fund të këtij sezoni dhe është në krye të listës së objektivëve të klubit amerikan, transmeton Transferimet.net.

D.C United janë gjithashtu të lidhur me një lëvizje për Mario Balotellin, si dhe Carlos Tevez.