Salah ‘bombardon’ me deklaratën e tij për Këpucën e Artë dhe Ligën e Kampionëve

Skuadra e Liverpoolit po shkëlqen këtë edicion dhe çelësi kryesor është Mohamed Salah.

Mohamed Salah ka theksuar se dëshiron të bëhet legjendë e Liverpoolit dhe të fitojë Ligën e Kampionëve, shkruan GazetaBlic

Salah gjithashtu është në garë për të fituar ‘Këpucën e Artë’ dhe çmimin ‘Lojtari më i mirë i Vitit në Premierligë’.


“Dua të fitojë Ligën e Kampionëve, nuk më intereson asgjë tjetër”, tha fillimisht Salah.

“Gjithashtu unë nuk mund të gënjejë, pasi edhe Këpuca e Artë është në mendjen time.”

“E gjithë ekipi po më ndihmon për këtë, sikurse po bëjnë edhe me Kane”, përfundoi Salah.