Ja sa do të mungojë Michy Batshuayi

Michy Batshuayi ka pësuar një lëndim në sfidën ndaj Schalkes.

Sipas mediave gjermane, Michy ka përfunduar sezonin dhe nuk do të luajë më për Borussia Dortmundin këtë stinor, shkruan GazetaBlic

Lojtari gjithashtu ka shkruar në Twitter, duke falenderuar tifozët për dashurinë që treguan në muajt e fundit për të dhe ka theksuar se sezoni i tij ka përfunduar.

Ende nuk dihet nëse lojtari do të luajë në Kupën e Botës, por përshtypja e parë duket pozitive.