Man Utd – Ronaldo, lajmi i fundit

Manchester United shpreson të nënshkruajë Cristiano Ronaldon nga Real Madrid këtë verë, raporton Don Balon.

Portugezi është i interesuar t’i japë fund karrierës së tij në klubin që e bëri atë një yll, por ai gjithashtu i tregoi Real-it interesin të Unitedit dhe është i prirur të rrisë përsëri pagën e tij, transmeton “Transferimet”.

Real, megjithatë, janë të interesuar për Neymar dhe Eden Hazard për verën, dhe United mund t’i ofrojë Ronaldos rritjen e pages që ai dëshiron kur ata shikojnë për të siguruar një tjetër ‘Galactico’.