Ja sa para fitoi Joshua pas fitores ndaj Parkerit

Ka përfunduar meçi i madh mes Anthony Joshuas dhe Joseph Parkerit.

Fitues i meçit u shpall Joshua, pas vendimit të arbitrave, shkruan GazetaBlic

Pas 12 raundeve, Joshua fitoi me pikë me rezultatin 118 – 111.


Joshua pas këtij takimi fiton plotë 18 milionë funte, kurse Parker 13 milionë funte.