Chelsea e gjen zëvendësuesin e Contes

Antonio Conte sipas “Daily Telegraph” do ta lërë Chelsean në fund të sezonit.

Gjithashtu raportohet se “Blutë e Londrës” e kanë gjetur pasuesin dhe ai është trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino.

Trajner po korr rezultate pozitive me spursat dhe kjo i mjafton ekipit londinez si arsye për ta emëruar.

Nëse nuk arrin ta marrin argjentinasin nga Spursat, Luis Enrique dhe Thomas Tuchel janë të tjera alternativa.