Verratti shpjegon pse nuk dëshiron të kaloj tek Barcelona

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe kemi nevoj për ndihmë financiare për mirëmbajtjen faqes.

Marco Verratti ka qenë i lidhur me një lëvizje në Barcelonë, por gjatë një interviste me La Gazzetta dello Sport, italiani shpjegoi se pse ai do të nuk dëshiron të kaloj në Camp Nou në verë.

“Kam lexuar se Raiola më ka ofruar në Barcelonë. Kjo nuk është e vërtetë. Unë kam biseduar me shefat e mi, ata e dinë se çfarë mendoj për Psg. Unë dua të qëndroj, kam vendosur të qëndroj. Unë dua të fitoj diçka të rëndësishme me Psg, unë jam rritur këtu si një njeri dhe si një futbollist.”

Këtu ekziston një projekt ambicioz, shpresoj që shokët e mi të ekipit të kenë të njëjtën ide. Ju nuk mund të anuloni gjithçka për shkak të humbjes. Neymar? Ju keni nevojë për lojtarë të mëdhenj nëse doni të arrini fitore të mëdha. Me Neymar do të ishte më e lehtë “.

“Juve-Real në Ligën e Kampionëve? Do të jetë e vështirë, por jo e pamundur për Juven. Mendoj se do të jetë më e vështirë për Roma. Barcelona është përmirësuar me të vërtetë, veçanërisht në pjesën e pasme. Gara për Scudetto? Është e vështirë për Napoli, sepse Juve e di se si të fitojë. Përplasja e drejtpërdrejtë do të jetë vendimtare. ”