BOOM:Liverpool me transferim bombastik nga Gjermania

Manchester United players celebrate with their Belgian striker Romelu Lukaku after he scored their first goal to equalise 1-1 during the English Premier League football match between Manchester United and Chelsea at Old Trafford in Manchester, north west England, on February 25, 2018. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe kemi nevoj për ndihmë financiare për mirëmbajtjen faqes.

Liverpool dëshiron të bëjë një goditje të dyfishtë në RB Leipzig duke marrur sulmuesin gjerman Timo Werner në fund të sezonit.

Jurgen Klopp tashmë do të rrëmbejë mesfushorin Naby Keita nga klubi në verë – por tani do të dyfishojë përpjekjet e tij për sulmuesin 22-vjeçar, raporton Independent.

Manchester United gjithashtu ka regjistruar një interesim në sulmuesin – i cili më parë tha se preferon një lëvizje në Old Trafford, transmeton “Transferimet”.

Por kjo nuk do të largojë Klopp, i cili e sheh Werner partner ideal për Mo Salah dhe Sadio Mane.

Sulmuesi ka shënuar 31 gola në 55 ndeshje që prej mbërritjes nga VfB Stuttgart.