ZYRTARE:Lajm i hidhur: Ikona e Manchester United ka probleme me zemrën, largohet papritur nga futbolli

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe kemi nevojë për ndihmë financiare për mirëmbajtjen e faqes.

Futbollisti i Manchester United, Michael Carrick, ka dhënë pak më parë një lajm të hidhur për gjithë tifozët e futbollit.

Carrick ka njoftuar se ai vuan nga probleme me zemrën dhe për këtë arsye do të tërhiqet nga futbolli i luajtur në fund të sezonit.

Mesfushori 34-vjeçar ka luajtur për “djajtë e kuq” në 463 takime dhe ka fituar 34 tituj duke u bërë një ikonë e këtij klubi transmeton veqsport.com