Real Madrid gjenë zëvendësuesin ideal të Bale, vjen nga Premier League

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe kemi nevoj për ndihmë financiare për mirëmbajtjen faqes.

SALAH është një nga emrat që Real Madridi po kërkon të zëvendësojë Gareth Bale në verë, sipas raporteve në Spanjë.

Egjiptiani, 25 vjeç, ka qenë padyshim lojtari më i mirë i Premierligës që kur u bashkua nga Roma në verë.

Dhe forma e tij ka tërhequr vëmendjën e Real Madridit, të cilët janë të vendosur për të revolucionuar vijën e sulmit të tyre në verë, përcjell “Transferimet”.

Megjithatë, raporti i El Confidencial thotë se Liverpool me siguri do të kërkonte më shumë se £ 142million sesa Barcelona-s që pagoi për Philippe Coutinho.