Messi e thotë hapur: “Nuk e dua këtë lojtar tek Barcelona”

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe kemi nevoj për ndihmë financiare për mirëmbajtjen faqes.

Lionel Messi i ka thënë klubit të tij se ai nuk dëshiron Marco Verratti në Barcelonë, raporton Diario Gol.

Italiani ishte e lidhur me një lëvizje në Camp Nou në të kaluarën si zëvendësim për Xavi ose Andres Iniesta, por Messi e ka bërë të qartë se nuk dëshiron që mesfushori të bëjë një lëvizje pasi PSG u eleminua kundër Real Madridit, transmeton “Transferimet”.

Megjithatë, Verratti mund të gjendet ende në Spanjë, nëse raporti duhet të besohet, pasi vetë Madridi po kërkon një zëvendësim afatgjatë për Luka Modriç.