Messi: Këtë lojtar mos ma largoni nga Barcelona

Ylli i Barcelonës Lionel Messi po përpiqet të bindë Ivan Rakitiç për të qëndruar në klub pas interesimit të klubeve nga Premier League, sipas Don Balon.

Rakitiç thuhet se tërheq vëmendjen nga Manchester United dhe Liverpool, gjë që mund të jetë e mjaftueshme për të bindur 30-vjeçarin që të largohet nga Camp Nou.

Por Messi dëshiron që kroati, që kanë një kontratë deri në verën e vitit 2021, të qëndrojnë në klub, ndërsa Blaugrana është afër një titulli tjetër të La Ligës.