Messi- Barcelona, vjen vendimi i tmerrshëm

Argjentina i ka kërkuar Barcelonës ta pushojë Lionel Messin aty ku është e mundur përpara Kupës së Botës,përcjell ORAinfo.

Messi po shijon një tjetër sezon fantastik dhe ka shënuar 20 gola në vetëm 23 ndeshje të La Ligës deri më tani.

Ai është lënë jashtë në raste nga Ernesto Valverde këtë edicion dhe presidenti Argjentinës, Claudio Tapia shpreson se ajo praktikë të vazhdon.

Kupa e Botës në Rusi ka të ngjarë të jetë plasimi i fundit i Messit në trofeun më të madh në futboll dhe Tapia shpreson se ai është në formë të përsosur për ta arritur atë.