Ferdinand dhe Gerrard debatojnë ‘ashpër’ për çështjen e sulmuesit më të mirë

Rio Ferdinand dhe Steven Gerrard nuk mendonjë njëjtë për çështjen e sulmuesit më të mirë në botë.

Ata biseduan për sulmuesin më të mirë në botë, pas ndeshjes Juventus – Tottenham, shkruan GazetaBlic

Sipas Rio Ferdinand, Harry Kane është sulmuesi qëndror më i mirë në botë, kurse në anën tjetër, Steven Gerrard mendon se Luis Suarez është më i forti.

“Harry Kane,” u përgjigj Ferdinand. Harry Kane, i ka të gjitha”, tha ai.

Ndërsa Gerrard u përgjigj: “Luis Suarez për mua.”