Pas Walcott e Sanchez, Arsenalit po i largohet edhe ky super lojtar

Juventusi është duke e përgatitur një ofertë për mbrojtësin e djathtë të Arsenalit, Hector Bellerin, raporton Calciomercato.

Gjiganti italian, që është në kërkim edhe të portierit spanjoll Pau Lopez nga Espanyoli, beson se bashkëkombësi i Bellerinit mund të jetë vendimtar për ta bindur atë të kalojë në Itali, transmeton Express.

Lopez dhe Bellerin e ndajnë të njëjtën agjent.

Raportohet se Juve është e gatshme të shpenzojë shumë për Bellerinin