Manchester United heq dorë nga Vardy, ka gati ofertën për këtë super lojtar

Skuadra e Manchester United ka hequr dorë nga Jamie Vardy.

Ekipi i Jose Mourinhos nuk po kërkon më shërbimet e sulmuesit të Leciester City, shkruan GazetaBlic.

Sipas mediave britanike, Manchester United ka rikthyer të gjithë interesimin drejtë Alexis Sanchez.

Sanchez tashmë po largohet nga Arsenal dhe për të kanë shprehur interesim Manchester City dhe United.

‘Mirror’ raporton se dëshira e madhe e Mourinhos për këtë afat kalimtar është sulmuesi kilian dhe kanë gati ofertën për të.