Interi ‘zbarkon’ në Barcelonë(FOTO)

Drejtori Sportiv i Interit, Piero Ausilion ka udhëtuar drejtë Barcelonës për mesfushorin Rafinha

Barcelona dhe Inter janë shumë pranë marrëveshjes për transferimin e mesfushorit brazilian, Rafinha.

Problem mbetet vetëm mënyra e transferimit, pasi Barcelona kërkon huazim me obligim blerje, ndërsa Inter huazim me të drejtë blerje.

Katalonasit kërkojnë 23 milionë euro, por Inter këtë shumë dëshiron ta paguajë vetëm pasi lojtari të ketë kaluar gjashtë muaj huazim dhe të bindet se nuk ka problem me lëndime.

Rafinha këtë sezon shumicën e kohës ka qenë jashtë skuadrës së parë pikërisht për shkak të lëndimeve.