FOTO/ Vjen për testet mjekësore, zbulohet transfera e parë e Interit

Të hënën e ardhshme në Milano do të mbërrijë blerja e bujshme e skuadrës së Interit.

Bëhet fjalë për Lisandro Lopez i cili sipas medieve të ndryshme ka arritur marrëveshjen për tu huazuar tek zikaltërit që në fund të sezonit do të shqyrtojnë opsionin e blerjes së lojtarit duke i dhuruar Benficës 11 milionë euro,KLIKO POSHTE PER FOTON

Sipas “FC InterNews.it” dhe gazetës portugeze “A Bola”, marrëveshja është arritur praktikisht për huazim me opsion për ta blerë në fund të sezonit.

Mbrojtësi argjentinas me pasaportë spanjolle, do të mbërrijë të hënën në Milano për të kryer testet mjekësore.