Bayern Munich nesër e zyrtarizon blerjen e madhe

Gazeta e madhe gjermane ‘Bild’ e ka dhënë sot një lajm të bujshëm, përcjellë arbresh.info.

Futbollisti i Schalkes, Leon Goretzka, nga nesër do të jetë futbollist i Bayern Munchen.

Kampionët në fuqi të Bundesligës kanë arritur marrëveshje me mesfushorin 22 vjeçar.

Goretzka gjatë afatit kalimtar të janarit është kërkuar edhe nga gjigantët angleze Liverpool dhe Arsenal