Formacioni më i mirë në histori të PL sipas Terryt, duke mos përfshirë lojtarët e Chelseat

Jamie Carragher dhe John Terry ishin të ftuar në një emision në Sky Sport.

Këtij të fundit i është kërkuar të formojë formacionin më të mirë në histori të Ligën Premier, por duke mos përshirë lojtarët e Chelseat.

Mbrojtësi anglez befasoi paksa duke futur në portë David de Gea, në mbrojte vlen të përmendet legjenda e Liverpoolit, Carragher.

Mesfusha i takon Manchester Unitedit, në përjashtim të Steven Gerrard.

Në sulm janë dyshja Wayne Rooney dhe Thierry Henry.