Mesut Ozil në Manchester United, ky lojtari shkon në Arsenal

Manchester United e ka seriozisht transferimin e mesfushorit gjerman të Arsenalit, Mesut Ozil.

Trajneri portugez, Jose Mourinho e dëshiron me çdo kusht mesfushorin e Arsenalit, Jose Mourinho, shkruan Mirror.

Për të arritur te shërbimet e tij Mourinho është gati që të ofrojë mesfushorin armen, Henrikh Mkhitaryan.

Ozil ka kontratë me Arsenalin vetëm deri në fund të këtij sezoni dhe marrëveshja do të ishte e kënaqshme edhe për Arsenalin.

Për Ozil po interesohet edhe Barcelona, ndërsa Mkhitaryanin e duan skuadrat italiane Inter dhe Roma.