Manchester United ka bërë gati 60 milionë euro për yllin e Juventusit

Jose Mourinho po shikon që të përforcojë skuadrën gjatë janarit.me Alex Sandro si objektivin kryesor.

Manchester United do të ofrojë 68 milionë euro për mbrojtësin e majtë brazilian të Juventusit, Alex Sandro, shkruan Daily Mirror.

Trajneri i skuadrës angleze, Jose Mourinho e ka admiruar brazilianin që një kohë të gjatë dhe ai dëshiron të përforcojë skuadrën me të.

Gjatë verës Juventus kishte refuzuar mbi 70 milionë euro nga Chelsea, por tashmë situata ka ndryshuar dhe lojtari ka përfunduar në bankën rezervë.